Available Options
| Rozsah | Dílek d | Dílek ověřitelný e | Rozměr platformy | Provedení | Typové označení | Popis | Cena | Množství | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22 kg | 0,1 g | 1 g | 400 x 350 mm | externí kalibrace | FMA22K0.1S | cejchuschopná, Třída přesnosti II | 63 .260 Kč bez DPH | ||
| 33 kg | 0,1 g | 1 g | 400 x 350 mm | externí kalibrace | FMA33K0.1S | cejchuschopná, Třída přesnosti II | 67 .760 Kč bez DPH | ||
| 62 kg | 1 g | 1 g | 400 x 350 mm | externí kalibrace | FMA62K1S | cejchuschopná, Třída přesnosti II | 69 .760 Kč bez DPH | ||
| 62 kg | 0,1 g | 1 g | 400 x 350 mm | externí kalibrace | FMA62K0.1S | cejchuschopná, Třída přesnosti II | 71 .560 Kč bez DPH | ||
| 22 kg | 0,1 g | 1 g | 400 x 350 mm | interní kalibrace | FMA22K0.1SR | cejchuschopná, Třída přesnosti II | 71 .560 Kč bez DPH | ||
| 33 kg | 0,1 g | 1 g | 400 x 350 mm | interní kalibrace | FMA33K0.1SR | cejchuschopná, Třída přesnosti II | 75 .960 Kč bez DPH | ||
| 62 kg | 1 g | 1 g | 400 x 350 mm | interní kalibrace | FMA62K1SR | cejchuschopná, Třída přesnosti II | 77 .960 Kč bez DPH | ||
| 62 kg | 0,1 g | 1 g | 400 x 350 mm | interní kalibrace | FMA62K0.1SR | cejchuschopná, Třída přesnosti II | 79 .960 Kč bez DPH |
VIBRA FMA – nástupce HJ-K
Vysoce přesné cejchuschopné vodě-odolné plošinové váhy se samostatným indikátorem. Lze použít v prašném, mokrém a agresivním prostředí. Dílek od 0,1 g.
- Cejchuschopná váha OIML Třída II
- Kompletně nerezové vodě-odolné provedení, krytí IP65
- Displej je propojen s vážicí platformou cca 1 m dlouhým kabelem
- Velmi jemné dělení vážicího rozsahu (až 620 000 dílků)
- Fluorescentní dobře čitelný displej
- Funkce: vážení, tárování, počítání kusů, procentní vážení, přepínání jednotek hmotnosti, sumace, limity
- RS232 ve standardním provedení
- Nosič indikátoru (zvláštní příslušenství)

- Popis
- Další informace
- Přechod z HJ‑K na FMA: hlavní výhody nové řady
- Další vlastnosti
- Příslušenství
- Ke stažení
Popis
Vysoce přesné cejchuschopné vodě-odolné plošinové váhy (OIML Třída II) se samostatným indikátorem. Nerezové provedení, dokonalé krytí proti prachu a vodě IP – IP 65. Dodávají se ve dvou typech provedení: s externí a interní kalibrací.
Díky robustní konstrukci jsou vhodné do mnoha oblastí průmyslu, kde se vedle odolnosti vyžaduje i extrémní přesnost (dílek 0,1 g). Vysoká přesnost těchto vah je zajištěna díky jedinečnému snímacímu členu VIBRA MMTTS, který pracuje na principu vibračního článku a je vysoce odolný proti elektromagnetickému a elektrostatickému rušení a změnám teploty. Navíc je na tento patentovaný snímač poskytována výrobcem záruka 5 let.
Váha je standardně vybavena dvěmi sériovými datovými rozhraními RS232.
1. rozhraní RS232 je obousměrné, 2. rozhraní RS232 je pouze jako výstup pro tiskárnu a vstup pro tárování externím zařízením.
Další informace
| Rozsah | 22 kg, 33 kg, 62 kg |
|---|---|
| Dílek d | 0,1 g, 1 g |
| Dílek ověřitelný e | 0,1 g, 1 g |
| Rozměr platformy | 400 x 350 mm |
| Provedení | externí kalibrace, interní kalibrace |
| Typové označení | FMA22K0.1S, FMA22K0.1SR, FMA33K0.1S, FMA33K0.1SR, FMA62K0.1S, FMA62K0.1SR, FMA62K1S, FMA62K1SR |
Přechod z HJ‑K na FMA: hlavní výhody nové řady
- Výrazně vyšší přesnost – FMA má 10x vyšší přesnost než HJ-K. Stejný vážicí rozsah, ale jemnější dílek 0,1 g, místo 1 g.
- Modernější a přesnější senzor. Senzor má o 61 % méně dílů (72 → 28), což zlepšuje stabilitu a snižuje chyby.
- Lepší linearita a opakovatelnost.
- Vyšší odolnost proti nárazům – výrazně zpevněná konstrukce a senzor. Úspěšný test pádu 30 kg z 20 cm.
- 10 x vyšší odolnost proti vibracím
- Redukce rušení až o 90 % → stabilní displej, méně reklamací
- Vyšší hygienický standard – nová základna platformy, která brání vnikání nečistot.
- Automatická tára – (nad 0,15 % kapacity) – bez mačkání TARE
- Rychlý návrat na nulu – plynulejší vážení v sérii
- Připravená pro integraci a automatizaci – Displej připojen konektorem → flexibilní montáž do strojů a linek.
Další vlastnosti
| Určení měřidla | Cejchuschopné měřidlo |
| EU úřední ověření | OIML Třída II |
| Rozsah vážení MAX | od 22 kg do 62 kg |
| Dílek d | od 0,1 g do 1 g |
| Dílek ověřitelný e | 0,1 g |
| Rozměr vážicí platformy | 400 x 350 mm |
| Prostředí | Normální, Prašné, Mokré, Agresivní |
| Krytí proti prachu a vodě | IP65 |
| Materiálové provedení | Nerez |
| Pracovní teplota okolí | 5 až 35 °C |
| Cejchuschopné dělení | 62000 e |
| Počet měřicích míst standard / max | 1 |
| Interní kalibrace | ano |
| Tárování do 100 % rozsahu | ano |
| Zobrazení s 10 x vyšší přesností | ano |
| Komponentní vážení | ano |
| Nastavitelné limity | ano |
| Funkce počítání kusů | ano |
| Počítání kusů od | 0,1 g |
| Sumarizace hmotností | ano |
| Sumarizace počtu kusů | ano |
| Programovatelná funkční tlačítka | ano |
| Digitální vstupy a výstupy | ano |
| Kontrola hmotnosti | ano |
| Kontrola kusů | ano |
| Procentní vážení | ano |
| Datum / čas | Datum a čas |
| Přepínání jednotek | ano |
| Displej | LED |
| Držák pro uchycení indikátoru | Ano (option) |
| Klávesnice | Tlačítková |
| Datové rozhraní | RS 232, Option – RS 422, LAN, WLAN |
| Reléový výstup | Ano (option) |
| Nastavitelný tiskový formát | ano |
| Tisk protokolu ISO/GLP/GMP | ano |
| Napájení | 230 V/ACU |
| Externí napájecí adaptér | ano |
| Interní akumulátory | Ano (option) |
Příslušenství
- Nosič indikátoru
- Držák indikátoru pro připojení k platformě
- Držák indikátoru
- Spodní vážicí závěs
- Interní akumulátory
- Sériové datové rozhraní RS422
- Reléový kontakt
- Kabely k tiskárně a PC
- Tiskárny včetně modelů pro tisk etiket a čárového kódu dle výběru








